Neredeyim: Ana Sayfa » ANDROİD » 2012 Yılında Alınabilecek 10 Android Telefon

2012 Yılında Alınabilecek 10 Android Telefon

Yakın zamanda görsel ve yazılı medyada yapılan açıklamalara göre ülkemizde 2011 yılında cep telefonlarına milyar lirayı geçik para harcamışız. Hal böyle olunca dünya piyasasında gerçekten önemli bir pazar olarak firmaların iştahını kabartıyoruz.

Firmalar birbiri ardına yeni modellerini piyasaya sürmeye devam ederlerken ve özellikle önümüzdeki günlerde Barcelona’da gerçekleşecek olan Dünya Mobil Kongresi öncesinde, 2011 yılında çıkmış ve bir nebzede olsa fiyatları düşmüş olan telefonlardan bahsetmek istiyorum.

Bu telefonlar kimilerine göre modası geçmiş olabilir ama bütçesi kısıtlı olanlar ve teknolojiyi sevenler için ideal birer tercih olacaklardır. Hatta kongre sonrasında yeni telefonların lansmanı yapıldıkça eminim ki fiyatlarda düşme hızlanarak devam edecektir.

Sözü fazla uzatmadan asıl konumuza girmekte fayda var diye görüyorum…Umarım sizinde işinize yarar bir model mutlaka vardır.


1- Samsung Galaxy S2 (Yıldız derecelendirmesi: 5)

Öyle görünüyor ki Samsung 2011 yılını rekorla kapatmakla kalmayıp 2012 yılına da göz dikmiş görünüyor. Tabii ki bunun altında Super AMOLED ekran ile hafif ve en ince akıllı telefon olma özelliğinin büyük payı bulunuyor.Ayrıca  Android 2.3 Gingerbread üzerinde çalışan bir 1,2 Ghz çift çekirdekli Qualcomm işlemci, 8-megaxpixel kamera ve 1080p HD video kaydının önemi de büyük oldu.

 

2-Samsung Galaxy Nexus (Yıldız derecelendirmesi: 4)

En büyük akıllı telefon olarak 2011 yılı başlarında tanıtılan cihazlardan biri olan Samsung Galaxy Nexus Android 4.0 Ice Cream Sandwich sahip ilk smartphone. Yüz tanıma, NFC destekli donanım, muhteşem bir 4.7-inç dokunmatik ekran ve birçok yeni özelliği beraberinde getirdi.

 

 

3-Motorola Razr (Yıldız derecelendirmesi: 4)

Razr sağlam ekran ve gövde yapısıyla öne çıkan bir model. Gorilla Glass çizilmeye karşı etkili özel ekran bulunuyor. Android 2.3.5 koşan RAZR’ı bir çift çekirdekli 1.2GHz işlemci ve hızlı tepkime için 1 Gb Ram destekliyor. Ayrıca 1080p video kaydı yapabilen bir 8MP kamera bulunuyor.

 

 

4- Samsung Galaxy Not (Yıldız derecelendirmesi: 4)

Bir telefon mu? Bir tablet mi? Samsung Galaxy S2 benzeri ama biraz daha büyüğü. Dell Streak gibi 5.3-inç HD Super tam dokunmatik AMOLED ekran bulunuyor. Akıllı telefonda son nokta olan Note bir S Kalem ile birlikte ekranda gördüğünüz her türlü görüntüye müdahale etmenize olanak tanır.Ayrıca Android 2.3 Gingerbread üzerinde çalışan ve 1.4GHz çift çekirdekli işlemci tarafından desteklenmektedir. LED Flash ile 8 megapiksel ana kamera ile gayet başarılı olan Note’ta NFC desteği isteğe bağlı olarak alınabilmektedir.

 

 

5-HTC Sensation XL (Yıldız derecelendirmesi: 4)

HTC’nin popüler Sensation serisinin 4.7 inç gibi büyük ekranlı serisi, 8 megapiksel kamera, 720p HD video kayıt yetenekleri bulunan HTC’nin Sense arayüzü ile kullanılması gayet kolay bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. 16 Gb Depolama ve Beats kulaklıklar ile gelen cihaz alınası cihazlar arasına girmeyi başarıyor. 

 

 

6-Motorola Atrix (Yıldız derecelendirmesi: 4)

Motorola Xoom gibi aynı çift çekirdekli Nvidia Tegra 2 işlemciyi kullanmakta olan ve 1GB RAM ile destekleyen Atrix  4-inç, 960×540 ekrana sahip. Buna rağmen, 135 g ile iPhone 4’ten daha hafif. 

 

 

7- HTC Incredible S (Yıldız derecelendirmesi: 4)

Dünyanın en iyi Android telefonları üreticilerinden biri olan HTC, Desire serileri ile oldukça ses getirmişti. 4 inçlik  ekranı, geliştirilmiş pil kapasitesi ve çift flaşlı 8 megapiksel kamera ile iyi telefonlar arasına girmeyi başarıyor.

 

 

8-Sony Ericsson Xperia Arc S (Yıldız derecelendirmesi: 4)

Sony Ericsson Android telefonları ile büyük bir dönüş yaptı ve Xperia Arc S bunun iyi örneklerinden biri. Gerçi artık Sony ve Ericsson yollarını ayırdılar ama bu tasarım ve planlama devam edeceğe benziyor. Bir beefier 1.4Ghz işlemci özellikleri dışında diğer özellikleri Arc ile aynı. 

 

 

[ads]9- HTC Sensation XE (Yıldız derecelendirmesi: 4)

HTC’nin ilk Beats Audio’lu telefonu olarak duyuruldu. XE 1.5GHz çift çekirdekli ve HTC Sensation serisi’nin Samsung Galaxy S II ile yapmış olduğu rekabette öne geçmesi için çıkarılmış bir cihaz gibi geliyor bana. Orjinal Sensation ile aynı QHD 4.3-inç dokunmatik ekran ve 8 megapiksel kameraya sahip cihazda ekstra olarak Dr. Dre kulaklıklar ile  birlikte geliyor.

 

 

10-HTC Desire G (Yıldız derecelendirmesi: 3)

HTC Sense özelliği ile gelen telefon ücret bakımından en makul telefon olduğu için alınası telefon listemize sondan da olsa girmeyi başarıyor.

Umarım bilgiler faydalı olur. Sizde fikirlerinizi belirtmek için yorum yazabilirsiniz…

Yazar hakkında

Web Designer

Elektronikle uğraşır. Teknolojiyi yakından takip etmeyi sever.

Yazdığı konu sayısı : 1677

Bir Cevap Yazın

© 2012 - 2014 SanalMakina.Net

Scroll to top